BADANIA

Poszukiwanie swoistej dla TRUE drogi artystycznej to równoczesny rozwoju praktyki pedagogicznej – pedagogii teatru-tańca osób niepełnosprawnych. Obrana metodyka pracy oparta na wyłanianiu potencjałów idiomów ruchu i rytmu – u i przez tancerzy z różnymi niepełnosprawnościami stała się zasadniczym motywem ich prospektywnych i prohumanistycznych oddziaływań, także w dążeniu do zmian społecznych i kulturowych w obszarach emancypacyjnych i obywatelskich.

BADANIA W DZIAŁANIU Z TANCERZAMI NA WÓZKACH

W ramach poszukiwania „twórców dobrych praktyk” na zaproszenie Konrada Lipowicza – instruktora Grupy Tańca Towarzyskiego na wózkach w Klubie Sportowym Inwalidów “Start” w Szczecinie rozpoczęła się w latach 2017-2020 regularna współpraca z Jerzym N. Grzegorkiem. Prowadził on cykl warsztatów laboratoryjnych z badaniami w działaniu z tancerzami na wózkach. W warsztacie brali równocześnie czynny udział  instruktorzy pracujący z tancerzami na co dzień w zakresie tańca na wózkach.

Celem było:

– odkrywanie indywidualnych idiomów ruchu i rytmu tanecznego u tancerzy na wózkach;

– kreowanie idiochoreografii – kompetencji choreograficznych solowych i zbiorowych na bazie odkrywania potencjałów idiomów ruchu i jego rytmu tancerzy;

– wspieranie kształcenia kompetencji instruktorów konkretnego stylu tanecznego do otwierania się na podejmowanie prób wprowadzania nowych elementów, pochodzących z różnych stylów;

 –  kształcenie kompetencji instruktorów do pracy twórczej z tancerzem niepełnosprawnym skierowane było równocześnie na umiejętności odkrywania indywidualnych zakresów ruchu, a tym samym świadomego korzystania z indywidualnych możliwości tancerza niepełnosprawnego.

B a c k T o T o p B a c k T o T o p

TEATR RUCHU UMOWNIE EWIDENTNEGO – JERZEGO N. GRZEGORKA W
SZCZECINIE

E-MAIL: jerzygrzegorekpt@gmail.com
Tel: 502690450

FUNDACJA OŚRODEK PRAKTYK TEATRALNO-TANECZNYCH TRUE

KRS 0001034540

NIP 9552572006

REGON 525226210

NUMER KONTA BANKOWEGO:

36 1240 3927 1111 0011 2670 6715

E-MAIL: fundacjatrue@gmail.com

JESTEŚMY NA: PATRONITE.PL

WESPRZYJ NAS I KLIKNIJ W LINK https://patronite.pl/TRUE

Skip to content